Okulumuzda 3 ila 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim verilmektedir.

Sabah saat 08:30 da başlayıp akşam saat 16:30 da sona ermektedir. Çalışan ve bu saatlere uyamayan aileler için sabah saat 07:30 da öğrenci kabul eden, akşamda 18:00’a kadar bekleyen nöbetçi sınıflarımız mevcuttur.

Okulumuzun kendine ait servis hizmeti yoktur ancak tanınmış, kaliteli servis firmalarından hizmet satın alınmaktadır. Okulumuzun bulunduğu Etimesgut – Sincan ilçelerinde her yere servis imkanı vardır. Ayrıca Çukurambar, Keçiören, Etlik ve Gölbaşına da talebe göre servis hizmeti verilmektedir.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Yemeklerin tamamı helal ve tayyip olmaları göz önünde bulundurularak okulumuzun mutfağında kendi aşçılarımız tarafından üretilmektedir. Menüler belirlenirken çocuklarımızın damağına hitap edecek ve onlara uygun kaloriyi sağlayacak yiyecekler seçilmektedir.

Okulumuz da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen müfredat aynen uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra her sınıfın kendine özel bir Kuran-Kerim ve Dini Bilgiler öğretmeni bulunmakta ve o sınıfın Kuran-ı Kerim ve Dini bilgiler derslerini yürütmektedir. Ayrıca Arapça, İngilizce, Drama ve Beden Eğitimi dersleri de verilmektedir.

Çocuklarımıza 3 yaşından itibaren Kuran-ı Kerim eğitimi verilmektedir.

Her çocuğa göre değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni her çocuğun kişilik tipinin ve öğrenme stilinin farklı olmasıdır. Okulumuz her çocuğun kişilik tipi ve öğrenme stiline göre özel bir plan yapmakta ve uygun zaman diliminde Kuran-ı Kerim öğretilip hatim yaptırılmaktadır.

Evet hafızlık eğitimimiz mevcut.

4, 5, 6 yaşındaki kız ve erkek çocukla hafızlık eğitimine alınabilmektedir.

Çocuklarımızın hafızlık eğitimine başlayabilmesi için bir çok kriter bulunmaktadır. En önemli olanları; Kuran-ı Kerim okumayı bizde öğrenmiş olması, hafızlık hazırlık sınıfı için gerekli puanı alıp hazırlığa geçmeye hak kazanması, hafızlık hazırlık sınıfında başarılı olup yeterli puanı alarak hafızlığa geçmeye hak kazanması gerekmektedir.

Okulumuz personel istihdamı konusunda; üstlendiği misyona cevap verecek politikalar oluşturmakta ve eğitimin temel taşı olan öğretmenlerin seçimi ve kurumda çalışmaya başlamasından itibaren kişisel gelişim ve uzmanlık alanlarıyla ilgili eğitimleri planlı olarak gerçekleştirmektedir. Okulumuzda görev yapan öğretmenlerimizin tamamı kendi alanlarında akademik eğitim almış uzman kişilerden oluşmaktadır.

Evet okulumuzun oldukça büyük ve kullanışlı oyun alanları bulunmaktadır. Okulumuzun önünde 1.500m2 alana sahip içinde çocuklar için tasarlanmış oyun alanları ve oyuncaklar bulunan bir bahçe vardır. Ayrıca Okulumuzun içinde 2 farklı mekanda işlevsel, çocukların keyifli vakit geçirebilecekleri kapalı oyun salonu bulunmaktadır.