2019 yaz okulumuz 17 Haziran Pazartesi günü, okulların tatil olmasından hemen sonra başlayacak ve kesintisiz 8 hafta olarak devam edip 9 Ağustos Cuma günü yani Kurban Bayramı’nda sona erecektir.

Eğitimler ASFA Gönül Aydınlığı Anaokulu binamızda (Elvankent) olacaktır. At Binme İstanbul yolundaki Çiftlikte, Oyun Evi gibi dış sosyal aktiviteler Ankara’nın seçkin mekanlarında gerçekleşecektir.

Basketbol, Voleybol, Futbol, Okçuluk gibi sportif faaliyetlerin yanı sıra, Bahçe oyunları, dini ve tarihi mekan ziyaretleri Takı tasarımı, Alçı boyama, origami gibi sanatsal etkinliklerle eğitimlerini zenginleştireceklerdir.

Her bir çocuk özenle dinlenecek, uzman eğitmenlerimiz seviyelerini tespit edecek ve bireysel takip altında, kendi seviyesine uygun Kuran eğitimini alması ve ilerletmesi sağlanacaktır. Bu yaz okulumuzda 2 ayrı ders müfredatı uygulanacaktır. İlkinde hiç Kuran-ı Kerim bilmeyen veya bizim yaz okulumuza daha önce katılmamış öğrencilerimiz için, ikincisinde ise Kuran-ı Kerim okumayı bilen veya daha önce bizim yaz okulumuza katılmış öğrenciler için uygun ders programları oluşturulmuştur.

Yaz Okulunda Servis uygulaması olacaktır. Servisimiz yeterli talep olması durumunda Eryaman, Elvankent, Etimesgut, Sincan, Fatih – Törekent, Devlet Mahallesi, Balgat – Çukurambar, Keçiören – Etlik ve Gölbaşı – Ümitköy güzergahları üzerinde hizmet vermesi planlanmaktadır, kesin güzergahlar talebe göre netleşecektir. Fiyat bilgileri kayıt sırasında belirtilecektir.

Okulumuz yemekhanesinde, kendi aşçı ve mutfak ekibimiz tarafından hazırlanarak sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde verilecektir.

Uzman öğretmenler gözetiminde spor, sanat ve düşünmeye yönelik aktiviteler planlanmaktadır.
Spor etkinliklerinde; at binme, geleneksel Türk Okçuluğu, futbol, basketbol, voleybol vb…
Sanat etkinliklerinde; yağlı boya, transfer çalışmaları, kum boyama, baskı çalışmaları, origami, deko tasarım vb…
Düşünme etkinliklerinde; Kritik analitik düşünme, medya okuryazarlığı vb…
Dış aktivitelerde; Cami ziyaretleri, piknik, oyun evi gezileri vb…

Yaz okulumuzda alanında uzman Çocuk Gelişimi, Beden Eğitimi, Müzik, Arapça ve Hafız Kuran Öğretmenlerimiz ile eğitim verilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığına ait veya M.E.B. tarafından onaylanmış kaynaklar kullanılacaktır.

Yerleşke içi ve çevresi profesyonel anlayışla hizmet veren güvenlik birimince kontrol edilerek kamera sistemiyle 24 saat kesintisiz izlenmektedir.

Yaz Okulu ücretleri konusunda bilgi almak için sizi okulumuza bekliyoruz.